Лисиченко Георгій Віталійович

Контакт

Зображення контакту

Директор інституту

Адреса:
Член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон: 0(44) 424-00-60

Факс: 0(44) 423-17-96

Інша інформація

Інша інформація:

Основна наукова діяльність Г.В. Лисиченка пов'язана з вирішенням комплексних проблем безпеки АЕС та інших об'єктів інфраструктури ядерного-паливного циклу, що охоплюють питання ядерної, радіаційної, техногенно-екологічної та інженерно-геологічної безпеки, у тому числі при аварійних ситуаціях їх функціонування.

Значним науковим внеском у розвиток систем ядерної і радіаційної безпеки є розробки Лисиченка Г.В. зі створення сучасних технічних систем радіоекологічного моніторингу та фізичного захисту енергетичних об'єктів, де він виступає у якості наукового керівника або відповідального виконавця робіт.

За ініціативи  Г.В. Лисиченка у відділі активно розвиваються та вдосконалюються сучасні комп’ютерні технології, в тому числі методи математичного моделювання і прогнозування розвитку небезпечних геолого-екологічних процесів, оцінки ризиків функціонування потенційно небезпечних об’єктів, створення баз даних з питань техногенно-екологічної безпеки та спеціалізованих комп'ютерних карт.

У науковому доробку Г.В. Лисиченка  опубліковано близько 330 робіт, у тому числі 13 монографій та 10 винаходів (близько 120 робіт присвячено безпосередньо різним питанням "ядерної енергетики").

Плідну наукову діяльність Георгій Віталійович завжди поєднує з науково – організаційною та громадською  роботою. Він є заступником академіка-секретаря Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України, голова Комітету комплексного аналізу безпеки гірничовидобувної та переробної промисловості,  поводження з радіоактивними відходами та їх впливу на населення та навколишнє природне середовище Національної комісії з радіаційного захисту населення України (від 2010 р.),  член багатьох учених та експертних рад,  член експертної ради ВАКу з технічних наук (від 2010-2011), головний редактор наукового збірника «Техногенно-екологічна безпека та цивільний захист», лауреат державної премії.  

Член Всеукраїнського громадського об’єднання «Українське товариство стійкого розвитку».

Обраний дійсним членом  Петровської академії наук та мистецтв  (Росія, диплом РА № 1077 від 20.03.2005).

Член Європейського наукового товариства „РroGeo”.

Г.В. Лисиченко є членом Вченої Ради ДУ "ІГНС НАН України", він обраний членом бюро Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України.